Състезателката на “Левски” по борба Тайбе Юсеин беше класирана на четвърто място в анкетата Спортист на годината за 2021-а.

Публикувано на
Състезателката на “Левски” по борба Тайбе Юсеин беше класирана на четвърто място в анкетата Спортист на годината за 2021-а. В допитването на журналистите тя събра 745 т. Юсеин донесе на България бронзов медал от олимпийските игри в Токио, като се завърна на тепиха след тежка контузия в коляното.
Победителка в анкетата е олимпийската шампионка в каратето Ивет Горанова -1265 т. Втора е другата ни златна медалистка от Токио – Стойка Кръстева (бокс, 1241 т.), трета е Антоанета Костадинова (995 т.), завоювала сребро в спортната стрелба на олимпиадата.
За отбор на годината беше избран ансамбълът по художествена гимнастика. Момичетата, сред които има и две “сини” състезателки – Ерика Зафирова и Стефани Кирякова, написаха история, спечелвайки първа олимпийска титла за България в този спорт.
За треньор номер 1 в анкетата на вестник “Труд” беше обявена Весела Димитрова, извела ансамбъла до златото.